10 маловідомих туристичних місць України, які варто відвідати

Пропонуємо вам добірку з 10 маловідомих місць України


Карантин продовжується, але він не буде тривати вічно. Оскільки цього року багато країн навряд відкриватимуть свої кордони для іноземних туристів, а літній відпочинок все одно планувати хочеться, пропонуємо вам добірку з 10 маловідомих місць України. Тут ви знайдете різні місця для відпочинку з захопливих та мальовничих місць нашої країни.

Острів Джарилгач

Розташування: Скадовський р-н, Херсонська область

Як доїхати

Щоб потрапити на острів, потрібно спочатку доїхати до Херсона, а далі до Скадовська, куди регулярно відправляються автобуси й маршрутки. Дорога триватиме від 1,5 до 2 годин. Влітку на Джарилгач від скадовського причалу можна доплисти човном або катером, які доставляють сюди всіх охочих за 20-30 хвилин.

Джарилгач — єдиний незаселений острів в Україні, який називають "Українськими Мальдівами". На Джарилгач їдуть за особливим релаксом, відпочинком, враженнями й віддаленістю від галасливих і багатолюдних міських курортів. Його прибережна зона може посперечатися з красивими пляжами світу внаслідок своєї чистоти, краси й незайманості. Тут немає лісів і буйної рослинності, а велика частина території – це просто степ із низькою травою. На південному березі острова є «Очеретяне містечко», де відпочивальники можуть пообідати в кафе, позасмагати на лежаках, скористатися роздягальнями або навіть залишитися на нічліг у невеликих будиночках.

Острів Бирючий 

Розташування: Генічеський р-н, Херсонської області

Як доїхати

Добратися на Острів Бирючий можна на власному автомобілі, дотримуючись траси Е105 до покажчика «Кирилівка», далі проїхати по Азовському проспекту до перетинання з вулицею Першотравневою, далі їхати прямо, і, минувши аквапарк «Острів Скарбів» — ліворуч і дельфінарій «Оскар» — праворуч, в'їхати на Федотову косу. Продовжувати їхати в заданому напрямку до мікрорайону «Степок», далі по покажчиках в'їхати на косу Бирючий Острів. Для тих, хто їхатиме потягом або автобусом треба дібратися до Мелітополя, звідти дібратися до автостанції у Кирилівці, а з Кирилівки можна маршруткою дібратися за 20 хвилин до острова.

Острів знаходиться на півдні Федотової коси та поєднується з материковою частиною вузьким перешийком. Пляжі на цьому острові повністю піщані. Цікаво, що острів був певний час закритий для туристів вже під час Незалежної України, його відкрили лише у 2015 році. На західному кінці коси розташований маяк, один з чотирьох на Бирючій косі, який був споруджений у 1878 році. Під час Другої світової війни німці підірвали маяк. У 1957 році була споруджена нова восьмигранна вежа маяка висотою у 30 метрів.

Національний природний парк "Подільські Товтри"

Розташування: Городоцький, Чемеровецький та Кам'янець-Подільський райони Хмельницької області

Як доїхати

Дорога непроста, але вона того варта. Спочатку необхідно доїхати до Кам'янець-Подільського на потязі чи автобусі. Далі з місцевої автостанції, що знаходиться на вулиці Князів Коріатовичів, 19, сісти на автобус до села Стара Ушиця. Звідти доведеться пройтися пішки близько двох годин.

Національний природний парк «Подільські Товтри» увійшов до семи природних чудес України у 2008 р. Товтри – це місцева назва скелястої дугоподібної гряди, висота якої у межах Національного природного парку сягає в середньому 400 метрів над рівнем моря. Над навколишньою рівниною ця гряда підіймається на 60-65 м. Подільські Товтри відзначаються своєю геологічною будовою, рідкісною та невластивою для рівнинно-платформених областей. У цьому сенсі вони являють собою сукупність викопних рифових споруд узбережжя бар’єрного характеру, що утворилися у мілководних морях. У парку представлена велика кількість різноманітної флори та фауни.

Актівський Каньйон

Розташування: Актово-Вознесенський р-н, Миколаївська область

Як доїхати

Поїздом (одеський напрямок) або автобусом (є рейси з Миколаєва, Одеси, Києва) до міста Вознесенськ. Звідти маршруткою до с. Трикрати (рейси можуть бути нерегулярними). Їхати 30-40 хвилин. Можна доїхати прямо до каньйону на таксі.

Його ще називають “Каньйон Диявола” або “Малий Крим” через схожість із Великим Кримським каньйоном, Актівський каньйон є частиною Національного природного парку “Бузький Гард”. З цим місцем пов’язана велика кількість легенд та переказів про козаків, але хоч би що там було, незаперечною є істина – це місце варто відвідати. Адже це дивовижне утворення природи, аналогом якого є відомі американські каньйони. Окрім пейзажів, які захоплюють дух, можна побачити унікальні гірські тюльпани, які ростуть тут завдяки особливому клімату. Окрім фотографів та любителів старовини, це також це одне з популярних місць серед скелелазів.

Джуринський Водоспад

Розташування: с. Нирків, Заліщицький р-н, Тернопільської області

Як доїхати

Доїхати до Джуринського водоспаду найкраще можна на авто. З Тернополя або Чернівців беремо курс на Заліщики, а звідти – до Ниркова. Дорога з Тернополя до місця призначення забирає близько трьох годин. Можна також на потязі доїхати до Тернополя або Заліщиків, потім електричкою до станції «Ворвулинці», але звідти доведеться знайти транспорт, який довезе вас до водоспаду.

Ще тільки добираючись до самого водоспаду, вас здивує червоний колір землі та такий же відтінок скель, а також побачите дві височезні вежі, єдині залишки величезного замку XVII століття. Сам водоспад вважається найвищим в Україні й вже точно не поступається іншим за своєю величністю та красою. Крім любителів природи, тут справу до душі знайдуть і екстремали, адже проводяться одноденні сплави по Дністру з села Устечко (Городенківський район Івано-Франківської області) до міста Заліщики на катамаранах.

Національний природний парк "Дністровський Каньйон"

Розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької.

Як доїхати

Поїздом зручно почати подорож із Галича (доїхати сюди легко потягом із Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців) або з Заліщиків (дістатися можна поїздом із Києва, Рахова, Тернополя); автобусом із Тернополя, Рівного, Чернівців, Кам'янця-Подільського).

Цей парк відноситься до 7 чудес України. Окрім дивовижних природних краєвидів, рослин та тварин тут можна побачити чимало природних та рукотворних пам’яток. Наприклад, красиві руїни середньовічних Чорвоноградського, Жванецького та Раковецького замків, костелу Вознесіння Діви Марії. На крутих берегах Дністра збереглось багато печер. Немало з них у минулі століття використовувались як монастирі (поблизу сіл Рукомиш, Стінка, Монастирок).

Ландшафтний парк в Буках

Розташування: с. Буки, Сквирського р-н, Київської області

Як доїхати

З Києва до Сквирського райцентру автобусом з автостанції на Либідській (час рейсів 8:00 і 10:20) або електричкою з Південного вокзалу. На особистому авто найкоротший шлях — по одеській трасі, на Митницях направо по Сквирському шосе через Фастів і далі по трасі Т1013 до місця призначення.

Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Вхід на територію безкоштовний. Однак у деякі частини парку можна потрапити лише з екскурсоводом за символічну плату. Можна побачити багато диких тварин, а також окремою прикрасою є Поляна казок.

Олешківські піски

Розташування: Цюрупинський р-н, Херсонської області

Як доїхати

Для початку варто доїхати до Херсона. З Херсона варто сісти на автобус які їдуть в Реденск, або Великі Копані. Далі необхідно рухатись пішки на північ. Перш ніж ви потрапите до пустелі вам доведеться пройти декілька кілометрів по сосновому лісу, який захищає селища від пустельних бур.

Олешківські піски – не тільки природне диво України, а й найбільша пустеля Європи (деякі науковці, щоправда, виділяють їх як другий піщаний масив у цій частині континенту). Пустелю умовно поділяють на 7 арен, кожна з яких відрізняється природними та кліматичними особливостями. Як і всі пустелі, вона складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску сягає 75°C, крім того тут рідко йдуть дощі, а іноді трапляються навіть піщані бурі. 

Базальтові  Стовпи

Розташування: с. Базальтове, Костопільський район, Рівненська область

Як доїхати

Спочатку необхідно автобусом або потягом добратися до Рівного, потім автобусом чи машиною доїхати до Костополя, а звідти – до сіл Базальтове або Берестовець. 

Цією пам’яткою природа довела свою неперевершеність майстра-архітектора. Вона запропонувала нам унікальну споруду із базальтових стовпів-багатогранників, що вишикувані стрункими рядами і вражають своєю монументальністю та стрункістю геометричних фігур. А щоб глядач не втомився від одноманітності форм, йому представлена неперевершена скульптура базальтового віяла. І все це – в обрамленні філософського спокою кришталевої води. 

Заліщики

Розташування: с. Заліщики, Тернопільської області.

Як доїхати

Заліщики розташовані за 125 кілометрів від Тернополя, за 80 кілометрів від Кам’янця-Подільського і за 2 години їзди поїздом від Чернівців. Доїхати сюди з Києва можна потягом, що прямує до Рахова. 

Заліщики — це унікальне місто-півострів. Курортного значення цьому містечку надає не тільки навколишня природа, а й середземноморський клімат, який створюється завдяки високим кручам, що оточують Заліщики, огинаючи півколом по периметру. Також, завітавши у Заліщики, можна відвідати місцевий дендропарк.


Like it? Share with your friends!

EnglishРусскийУкраїнська
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds